GEÇMİŞ - ÖNEMLİ BİLGİ

GEÇMİŞ - ÖNEMLİ BİLGİ

Herkese selam arkadaşlar.
      Bu tarz bir post paylaşılması bir oyun projesinde ne kadar doğru veya ne kadar yanlış bu duruma artık sizin karar vermeniz gerekiyor.

----

Öncelikle ismim Onur 28 yaşındayım internet ortamında genellikle oyun yönetimine sahip olan arkadaşlarımız, müşterilerimiz Mekan35m olarak tanımaktadır. Başlangıcı isim ve tanınmaya dayalı olarak attım nedeni ise World projemizin reklam dönemlerinde oyun yönetimini ben hariç bir çok kişi bir anda devir aldı ( sizin internet ortamında kullandığınız sözler doğrultusunda. ) fakat World proje alt yapısına tamamiyle hakim olan kişi benim. Bu durumun öncelikle farkında olalım çünkü bu konu ile ilgili hala mesajlar almaktayım.

----

M2-World pvp server sektöründe yeni bir isim dolayısı ile açık konuşmak gerekirse yönetim ile ilgili benimde ilk tecrübem fakat yanlış algılamayalım. 2012 senesinden bu yana Metin2 geliştirmeye yönelik faaliyet göstermekteyim. Bu ne demek derseniz yaptığım çalışmaları oyun sahiplerine ücretli olarak satmaktaydım. Şimdiki devirde isim yapmış bir çok oyunda parmağım vardır ki gerek 3D Model tasarım veya gui, interface tasarımları, Trailer, Animasyon veya sistem bazlı geliştirmeler gibi.
      Bir oyun projesini faaliyete geçirme ile ilgili öncesinde bir düşünceye varmamıştım ve son zamanlara doğru bu düşünceye M2-World ile vardım.

----

Yeni bir isim olmamıza rağmen zamanında güzel bir kitleye hitap ettik ve bir çok kişinin ilgi odağı olduk. Bu durum için sizlere teşekkür ediyorum. Sarfettiğimiz emeğin doğrultusunda sizinde ilginiz ile gündeme oturduk ve yeni bir isim olmasına rağmen eskiye dayanan bir çok oyun ismi ile karşılaştırmalar aldık. Bu durum ile ilgili sizlere tekrardan teşekkür ediyorum.

-----

World açık kaldığı sürece hiç bir şekilde Bug, item kopyalama veya benzeri gibi durumlar söz konusu olmadı hatta oyunun açılacağı dakikadan daha erken bir dakikada başlangıç yaptık. Bu durumda tamamiyle öz güvenimize dayanan bir durum oldu.
      Oyun bakımı sabahın saatleri 5 gibi ve genellikle 2 dakikadan kısa bir sürede yapılıyordu. Herşey planlı bir şekilde faaliyetteydik. Başta dediğim gibi ilk tecrübemiz olmasına rağmen gayet güvenilir bir oyun sunduğumuzu düşünüyorum.

-----

Hakkımızda 16, 17 yaşlarındaki arkadaşların attığı iftiralar, yaptığı sahte suçlamalar doğrultusunda herkesin kulak asıp bu durumun arkasında durması sonucu kötü bir izlenip bırakmış gibi göründük. Fakat bu yapılan sözde suçlamalara kulak asmayıp yanımızda olan bir çok oyuncumuz, loncalarımız hala iletişimde olduğunu bilmenizi istiyorum. Yok şu kişide editli item var yok şu fazla damage vurdu yardım yapıyorsun falan yaptığım yüklü bir yatırım üzerine bu projede neden bu tür davranışlara yönelip kul hakkına gireyim. Sabahlara kadar uyku görmediğimiz günlerde bu tür davranışlara girip bencillik edecek bir insan değiliz çok şükür ki kul hakkı nedir çok iyi biliyoruz. Yanımda yer alan takım arkadaşlarım dahil oyun içi efsunlarını efsun botu ile yapmalarını sağladım ki bu tür düşünceye nasıl vardınız tebrik ediyorum sizi.
      Bu durumu açıklığa getirelim ve hemfikir olalım.

----

Aklınızda herhangi bir soru işareti varsa facebook sayfamız üzerinden mesaj gönderin.
      Detaylı bir şekilde cevaplandıralım.

----

Bu makaleyi paylaşma sebebim oyun geçmişi ve geçmişte yaşanılan durumlara açıklık getirmek.
      Belki geç belki erken bu sizin kararınız olacaktır.

Ayrıca;
      Alt yapıyı sürüm olarak ele alırsak v1 sürümünde gördüğümüz, gösterdiğiniz eksik, hata, sorun olan ne varsa hepsinin önüne geçtik.
      yakın zamanda eskiye göre daha geniş çaplı bir reklam sürecimiz başlayacak.
      World v2 olarak dönüş yapacağız.
      Bu yeni sürümde eskiye göre bir çok yeni eklentiler yer alacak.
      Alt yapı zorluğumuz gene aynı olup tamamiyle sorunsuz beta sürece ihtiyaç duymadan faaliyete gireceğiz.

----

Hazırladığım Trailer'da sonunda Birlik ve Beraberlik adına yazıyordu.
      Bu yazıyı o video içerisine boş yere yazmadım. Bunun bilincinde olun. :)

Saygılarımla, ONUR

TRAILER
      LİNK: TIKLA

----

Açılış Videosu (toplu)
      LİNK: TIKLA

:)
      Bu sadece bir başlangıç!